2008-04-19 21:23
 Oceń wpis
   
Dzisiejszy dzień był dość wyjątkowy, pomagałem siostrze w castingu modelek w klubie Inferno w Gliwicach, ciekawe przeżycie, nowe znajomości, wiele ciekawych sytuacji no i na końcu puenta całego dnia... Spotkanie z głównym dyrektorem na całą Polskę darmowej gazety "Metro", którego tematem było uzgodnienie szczegółowych planów odnośnie organizacji pokazu mody w Warszawie. Ja oczywiście tylko siedziałem i słuchałem o czym rozmawiają ale widząc w jaki sposób owy dyrektor przedstawia swoje rozważania i propozycję doszedłem do wniosku że ludzie bogaci przede wszystkim posiadają odpowiednią wiedzę finansową, wiedzą jak poukładać pomysł w jedną całość tak aby wszystko ze sobą współgrało - od pomysłu, poprzez realizacje i działanie aż do efektu końcowego.
Ponadto wyróżnia ich że tak powiem "spokój finansowy", nie rzucają się od razu tylko spokojnie krok po kroczku "prostują" drogę do celu.. i układają ją w takiej kolejności która jest najbardziej sensowna.

Ponadto styl wypowiedzi sugerował pełen profesjonalizm, chociaż moja siostra też mnie zaskakiwała, nie dość że mu dorównywała poziomem to w pewnych momentach można było odnieść wrażenie że nawet go przewyższa... jakby nie było moja siostra od zawsze była wygadana :)

Wniosek jest taki: że aby osiągnąć sukces i dojść do celu to po pierwsze należy dokładnie określić cel, wyznaczyć termin realizacji, działać nie podpalając się - odnosić się do tego z pewnym dystansem.

no a modelki mmm fajnee :D
Tagi: bogactwo


2008-04-16 17:40
 Oceń wpis
   
Tak się ostatnio zastanawiałem nad tym dlaczego ludzie tak usilnie i bez opamiętania gonią za pracą na etacie w której zarobki często są śmieszne... pracując po 8 godzin a nawet i więcej. Można by powiedzieć że PRACUJEMY DLA PIENIĘDZY - pieniądze są naszymi szefami i nami dyrygują. Ostatnio przeczytałem ciekawą książkę pt: "Bogaty ojciec, biedny ojciec", którą pożyczył mi mój znajomy który rozpalił we mnie chęć zmiany myślenia, nastawienia do pieniędzy. W owej książce bardzo ciekawie przedstawione są dwa toki myślenia - jak myśli bogaty człowiek i jak myśli biedny człowiek. Ponad to pierwszy ukończył zaledwie 8 klasę podstawówki a drugi posiada wyższe wykształcenie mimo to ich sposoby myślenia znacząco się różnią. Jeden jest mądry ale biedny a drugi również mądry ale bogaty...

Czasami ludzie, szczególnie starsi mówią często że aby zarabiać godne pieniądze trzeba ciężko pracować, lecz ostatnio stwierdziłem, że przy zarobkach 800 zł na miesiąc (najniższa krajowa), w ciągu roku wychodziłoby 9600 zł przy czym na pewno większość znikałaby na jakieś standardowe opłaty, załóżmy że 400zł odchodziłyby na jakieś tam opłaty i wydatki. Tym samym co miesiąc zostawałoby 400zł - co się równa w ciągu roku 4800 zł !!!!
Inny przykład: 2000zł - 400zł (wydatki)= 1600 x 12 m-c = 19 200 na rok!
dodam do tego że im większe są zarobki tym większe opłaty... tak zostało wykazane w tej książce, no ale zostańmy przy 400zł wydatków na m-c. Przy pracy przez 2 lata zarobimy
38 400 co nawet nie starcza na lepsze auto... no mogę się tak wymądrzać bo są raty leasingowe ale to już inny temat... i też nie za ciekawy..:)

I dla takich pieniędzy człowiek zapiernicza dzień w dzień nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
Jesteśmy niewolnikami pieniędzy.
Teraz pytanie: jak to zmienić? Jak sprawić aby PIENIĄDZE PRACOWAŁY DLA NAS?

1. Zmienić myślenie
2. Inwestować w aktywa a nie w pasywa (sprawić aby pieniądze pracowały dla nas a nie my dla nich)
3.Pracować mądrze a nie ciężko...

Odnosząc się do punktu nr 3, spotkałem się też z takim stwierdzeniem : "Ciężka praca uszlachetnia", może i jest w tym jakieś ziarenko prawdy ale czy nie lepiej by brzmiało "Mądra praca uszlachetnia"?

gorąco polecam:
Tagi: bogactwoKategorie
 
Bogactwo
 
Myśli
 
Sukces
 
Wiedza
 

Ankieta
 
Czego najbardziej potrzebujesz w życiu?
Miłości
Zdrowia
Bogactwa
Mądrości
Czasu
Radości
Wolności
czegoś innego...
 

Najnowsze komentarze
 
2011-05-23 18:02
fundusze inwestycyjne do wpisu:
Moje myśli
Też taki jestem, najpierw pieniądze, później kobiety.
 
2011-05-21 22:13
pożyczki - chwilówki do wpisu:
Mój władca moim przyjacielem
Pewnie że tak, ale ważne też aby nie zawróciły w głowie.
 
2011-05-21 06:05
karty kredytowe. do wpisu:
Mój władca moim przyjacielem
Pieniądze to ważna rzecz i naprawdę mogą dać szczęście.

O mnie
 

Ulubione blogi
 

Archiwum
 
Rok 2008