2008-05-02 13:23
 Oceń wpis
   
Wiedza - termin używany powszechnie, dotychczas nie posiada jeszcze ogólnie uznanej definicji. Za klasyczną uznaje się definicję Platona z dialogu Teajtet, gdzie Sokrates w rozmowie z Teajtetem dochodzi do sformułowania definicji, że wiedza to prawdziwe, uzasadnione przekonanie. Nowa Encyklopedia Powszechna definiuje wiedzę jako „ogół wiarygodnych informacji o rzeczywistości wraz z umiejętnością ich wykorzystywania”.
Wikipedia - Wolna encyklopedia

Wczoraj, listonosz przyniósł mi wcześniej zamówioną książkę pt:"Kwadrant przepływu pieniędzy"... jest to poradnik bogatego ojca jak osiągnąć finansową niezależność. Autorem jest Robert Kiyosaki, człowiek, który swoją wolność finansową osiągną dzięki mądrej pracy ale i ciężkiej z początku.
Jak do tej pory przeczytałem kilkanaście stron i nie żałuję  tego zakupu..:)

Wiem, że coś w podświadomości mną kieruje do tego aby zmieniać myślenie, zachowanie i działanie po to aby osiągać cele jakie sobie wyznaczyłem. Jednym z nich jest właśnie wolność finansowa.
Dlatego też dla mnie każda wiedza na ten temat jest miliardy razy cenniejsza niż wiedza która mnie w ogóle nie interesuje -  np zagadnienia z chemii czy fizyki...
Wiedza ta jest tym cenniejsza, ponieważ w szkołach nie uczą jak zarabiać pieniądze i jednocześnie być wolnym finansowo.
Niestety (a może i stety) muszę jeszcze dużo się nauczyć aby zrozumieć na czym ta wolność polega. Nie mniej jednak uważam że zdobywanie wiedzy nie ważne na jaki temat, ważne czy ten temat nas interesuje, jest warta poświęcenia i zaangażowania patrząc przede wszystkim na możliwości z tym związane.

Innymi moimi myślami na temat wiedzy jest to że wiedzę należy zdobywać do końca swojego życia lecz ważne jest to jaka ona jest i jakie ma dla nas znaczenie, czy jest przydatna czy też nie... co z tego, że będziemy się uczyć wszystkiego i jak najwięcej tylko po to aby ją zdobywać bo taka ogólnie panuje opinia - ważny jest cel dla którego się ją zdobywa.. :)

-----------------------

Tagi: wiedzaKategorie
 
Bogactwo
 
Myśli
 
Sukces
 
Wiedza
 

Ankieta
 
Czego najbardziej potrzebujesz w życiu?
Miłości
Zdrowia
Bogactwa
Mądrości
Czasu
Radości
Wolności
czegoś innego...
 

Najnowsze komentarze
 
2011-05-23 18:02
fundusze inwestycyjne do wpisu:
Moje myśli
Też taki jestem, najpierw pieniądze, później kobiety.
 
2011-05-21 22:13
pożyczki - chwilówki do wpisu:
Mój władca moim przyjacielem
Pewnie że tak, ale ważne też aby nie zawróciły w głowie.
 
2011-05-21 06:05
karty kredytowe. do wpisu:
Mój władca moim przyjacielem
Pieniądze to ważna rzecz i naprawdę mogą dać szczęście.

O mnie
 

Ulubione blogi
 

Archiwum
 
Rok 2008